The Body Shop Kenevirli Koruyucu El Kremi ve Kenevirli Dudak Koruyucu


The Body Shop Kenevirli Koruyucu El Kremi ve Kenevirli Dudak Koruyucu

Herkese merhaba,

Daha önce Burda ve Şurda bahsettiğim gibi özellikle kış aylarında el kremi ve dudak balmları konusunda çok seçiciyim. Söz konusu kış mevsimi olunca ellerde ve dudaklarda oluşan çatlaklar, kurumalar, soyulmalar kaçınılmaz. Böyle olduğu için de daha çok iyileştirici, onarıcı, yatıştırıcı özellikteki ürünleri tercih etmeye çalışıyorum. 
Tabi bazen bu mümkün olamayabiliyor. Aldığım ürünler hiç bir işe yaramayabiliyor. 

Ama bu sene durumlar değişti. İlk kez bir kaç ürün çok hoşuma gitti ve favorilerim arasına yerleşti. Hatta kullandığım 3 el kremi bunlar ki daha önce diğerlerinden bahsetmiştim. 
Şimdi sıra The Body Shop'un Trendyol'daki indirimlerinden aldığım Kenevirli koruyucu ürünlerini yorumlayacağım.

Umarım keyifle okursunuz. 


The Body Shop Kenevirli Koruyucu El Kremi ve Kenevirli Dudak Koruyucu


The Body Shop Kenevirli Koruyucu El Kremi ve Kenevirli Dudak Koruyucu

El kremini yapı olarak yoğun olsa da çok kolay bir şekilde ele sürülüyor ve emiliyor. Eldeki yağlılık hissi bir kaç sn sora gidiyor ve ellerimi yumuşacık yapıyor. Bu da diğer kullandığım ürün gibi ellerimde oluşan çatlakları ve kurumaları kontrol altına aldı ve kesinlikle iyileştirici özelliğinin olduğunu söyleyebilirim. En azından bendeki etki bu yönde oldu. 
Benim ellerim aşırı soğuklara, yabancı maddelere, kimyasal ürünlere ve soğuğa karşı duyarlı olabiliyor. Bu yüzden bazı zamanlarda özellikle kış mevsiminin belli zamanlarında bu durum daha da kötüleşebiliyor. Ellerimin özellikle dış yüzeylerinde olan bu hassasiyet bölgesel olarak aşırı kızarıklık, kaşıntı, çatlamalar ve dökülmelerle kendini gösterebiliyor. İşte bu durumu bu kremle çözdüm. En ufak kaşıntı hissettiğim an bu kremden sürüyorum ve gerçekten başlamasını engelliyor.  İyileştiriyor ve yumuşacık yapıyor. Ürüne karşı herhangi bir reaksiyon da göstermedi ellerim. 
Ürünün yapısı, dokusu, emilimi, onarımı, koruyuculuğu çok iyi. Ama kokusunu herkesin sevebileceğini düşünmüyorum. Açıkçası ben çok sevdim ve beni rahatsız etmedi. Biraz ağır ot gibi bir kokusu var. Sürdükten sonra da hemen gitmiyor. Koku konusunda duyarlıysanız kullanamayabilirsiniz. Bu yüzden ürünü almadan önce kokusunu test edin. 

The Body Shop Kenevirli Koruyucu El Kremi ve Kenevirli Dudak Koruyucu

Dudak balmının ise tüm özelliklerini sevdim ben. Kokusu tıpkı el kremi gibi ama kesinlikle kokusunu duymuyorsunuz, sürerken hariç. Ki o zaman bile buram buram bir koku gelmiyor. 
Dudak balmının yapısı incecik, dudakta kalıp gibi durmuyor, çok güzel nemlendiriyor ve yapış yapış olmuyor. Yapısı çok ince olduğu için herhangi bir mat rujumun altına da bu balmı uyguluyorum dudaklarımı nemlendirmek adına. Çünkü sürdüğüm mat rujlarımın da yapısını bozup parlak bir görünüm verdirmiyor. Dudaklarda oluşan kuruluğu ve çatlakları onarıyor, koruyuculuğu da çok iyi.  Bir önemli detay da saçlarınız dudaklarınıza yapışmıyor :)
Kısacası ben bu serideki bu ürünleri çok sevdim. Ve bittikçe alacağım ürünler arasına dahil ettim.

Sizlerede umarım fikir verebilmişimdir. 

Ürünler 3 al 2 öde kampanyasından almıştım ben. 
The Body Shop'un online sitesinden almak isterseniz linkleri; 


The Body Shop sürekli indirimler ve kampanyalar yapıyor. Takip ederek indirimlerde almanızı öneririm.

Sevgiler 


Esy.

Bunlar da ilginizi çekebilir

10 yorum

 1. Merhaba:)Bu el kremi favorimdir.Yazı için teşekkürler.Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni keşfettim bende.. Keşke daha önce alsaymışım dedim.. Ben teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz için

   Sil
 2. Ben de bu kenevirli serinin ayak kremini çok severim, başka ürünler denesem bile daha iyisini henüz bulamadım :-)
  Bademli el ve tırnak eti kremi de kuru ellerime iyi geliyor, fırsatınız olursa ona da bir bakabilirsiniz :-)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa dediğiniz ürüne de mutlaka bakacağım. Tırnak etlerim de çok kurudur. Beyazlaşır hatta tırnak etlerim kuruluktan. Teşekkürler öneri ve yorum için..

   Sil
 3. el kreminin kokusunu çok sevmemiştim ama etkisi çok iyiydi balm da öyledir sanırım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin sevebileceği gibi değil gerçekten kokusu.. Koku konusunda çok hassas olmama rağmen bu kremin kokusunu nasıl sevdim ben de anlamadım :) Etkisi ayrı bi seviyorum o bir gerçek.. Balmın da etkisi aynı...

   Sil
 4. Bu tavsiyeyi çok üstüme aldım. Neutrogena aldım bu daha iyi sanırım. Netten bakıcam şimdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet annelerin eli kıymetlidir :) ama gerçekten sudan çıkmadığı için eller çok yıpranıyor. Neutrogena'yı manikür yaparken kullanmanı tavsiye ederim. Eğer el ve tırnak bakım kremini aldıysan. Çok güzel yumuşatıyor. Ama bu krem gerçekten iyileştiriyor

   Sil
 5. El kremlerine bayılıyorum ben buna da bakacağım canım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kokusu ilginizi çekmeyebilir belki.. ama mutlaka bakın :)

   Sil

Yorum bıraktığınız için teşekkür ederim.